Уведено е-свідоцтво про народження дитини | Новини юриспруденції блог адвокатського бюро Марії Камінської в Київі

Блог

Уведено е-свідоцтво про народження дитини

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження, та інформації про зареєстроване місце проживання, що є у володінні та розпорядженні Державної міграційної служби» від 23 вересня 2020 р. № 911.

Для замовлення е-свідоцтва про народження особи віком до 18 років, щодо якої складено актовий запис про народження, батьки такої особи встановлюють мобільний додаток Порталу Дія на електронному носії, критерії якого підтримують використання зазначеного додатка, та пройти електронну автентифікацію.

Суб’єкту звернення автоматично надсилається через мобільний додаток Порталу Дія повідомлення про формування е-свідоцтва про народження разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-код, штрих-код, цифровий код) або про неможливість такого формування у зв’язку з відсутністю в Реєстрі актів необхідної інформації.

Процедура замовлення та формування е-свідоцтва про народження є безоплатною.

Доступ суб’єкта звернення до е-свідоцтва про народження блокується, якщо такий суб’єкт позбавлений батьківських прав.

Е-свідоцтво про народження пред’являється та застосовується в повному обсязі (передбаченому п. 3 цього Порядку) або частковому обсязі (передбаченому пп. 1 – 3 п. 4 Порядку).

Також установлено, що відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження, та інформації про зареєстроване місце проживання, що є у володінні та розпорядженні Державної міграційної служби, та його електронні копії застосовуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами у таких самих випадках, коли відповідно до вимог законодавства пред’являються оригінали або копії свідоцтва про народження, виготовленого на паперовому бланку, інші документи (відомості, дані) про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або зареєстроване місце проживання, зокрема, під час надання адміністративних та інших послуг, з урахуванням вимог Порядку, затвердженого цією постановою.

Ознайомлений