Що загрожує українцям за незаконно зрубану ялинку?
Щороку за кілька тижнів до новорічних та різдвяних свят, лісівники влаштовують рейди там, де ростуть молоді ялини та сосни. Лісничі патрулюють і ті хвойні оази, що розташовані біля автодоріг і залізничних шляхів. Саме тут на різдвяні деревця найчастіше полюють мисливці за зеленими красунями. У рейдах також беруть участь працівники Держекоінспекції та Патрульної поліції.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеться заплатити за браконьєрство ялин чи сосен чималі кошти:
Стаття 65 — незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 510 до 1020 грн, на посадових осіб від 2550 до 5100 грн
Стаття 153 — знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 170 до 510 грн; посадових осіб або фізичних осіб-підприємців — від 510 до 850 грн.
❗️До слова, нині відвідування лісів може бути небезпечним не лише для гаманця, а й для життя. Зараз триває розмінування територій київських, чернігівських та житомирських лісів.
❗️Якщо незаконна порубка лісу заподіяла істотну шкоду, то наступає кримінальна відповідальність. За цей злочин можна отримати доволі великий штраф або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк
Окрім того, особі потрібно буде відшкодувати збитки, заподіяні лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев.
Цьогоріч в Україні традиційно продаватимуть ялинки. Для цього відкриються легальні та затверджені мерією ярмарки. Вони розпочнуть роботу орієнтовно з 15 грудня та будуть тривати до 31 грудня 2022 року.