Закриття адміністративного провадження

10.06.2020

Час від часу автолюбителів спіткає така проблема – особа не керувала транспортним засобом, тобто не є водієм автомобіля, знаходиться поряд з транспортним засобом який не перебуває в русі, проте працівники поліції знаходять підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Аналогічна ситуація спіткала і нашу клієнтку. До Адвокатського бюро Марії Камінської звернулася особа, яку притягували до адміністративної відповідповідальності за скоєння адміністративного правовпорушення, передбаченого статтею 130 КупАП, а саме: «керування транспортними засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного сп'яніння». Проте клієнтку обурили ці звинувачення, так як транспортним засобом вона не керувала, а знаходилась поруч біля нього, автомобіль був пошкоджений і не здійснював рух.

Досліджуючи матеріали справи було зроблено висновок про наявність грубих порушень норм матеріального та процесуального права, що свідчить про зловживання своїми повноваженнями інспекторами поліції, а саме:

  1. складення протоколу про адміністративне правопорушення за відсутності події адміністративного правопорушення;
  2. порушення порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння з використання спеціальних технічних засобів;
  3. порушення порядку складання протоколу про адміністративне правопорушення;
  4. складання протоколу стосовно невинної особи.

Під час судового засідання за допомогою правильно обраної правової позиції та сукупності доказів було доведено, що наша клієнта не керувала автомобілем і нічого не порушувала.

Усі ці факти та обставини в сукупності дали результат – судом справу закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення, а права особи захищено.

Якщо у Вас виникли сумніви, щодо законності дій поліції звертайтеся до Адвокатського бюро Марії Камінської за правовою допомогою.