KL
Новини

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ БАНКРУТСТВА ОРГАНІВ ВЛАДИ, БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ

Наступна новина
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ БАНКРУТСТВА ОРГАНІВ ВЛАДИ, БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» № 686-ІХ, який парламент ухвалив 5 червня 2020 року.

Документ спрямований на усунення недоліків Кодексу України з процедур банкрутства та недопущення відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій.

Так, згідно з підписаним законом, провадження у справах про банкрутство боржників – казенних підприємств та бюджетних установ, а також санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускаються.

Крім того, В. Зеленський підписав Закон №728-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», який Верховна Рада ухвалила 18 червня.

Закон сприятиме відновленню платоспроможності суб’єктів господарювання, які можуть опинитися під загрозою банкрутства у період дії обмежувальних заходів, упроваджених з метою запобігання поширенню COVID-19.

Зокрема, дозволяється проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно у режимі відеоконференції та шляхом опитування і продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство.

Також закон тимчасово, на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину та протягом 90 днів з дня його скасування, забороняє відкривати провадження у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року.

Комітету кредиторів та забезпеченим кредиторам (щодо майна, яке є предметом забезпечення) надається право ухвалити рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

Також законом зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...
  • 13
  • 0